Fazety na přední zuby: Jaký je jejich vliv na kvalitu života

Fazety: Transformace vašeho úsměvu

Znáte ten pocit, kdy váš úsměv není tak dokonalý, jak by jste si přáli? Já ano. Jeho důvodem mohou být například přední zuby, které nejsou zcela rovné, bílé nebo jsou poškozené. Jistě, že to není nejzásadnější problém na světě, ale jeho řešení může podstatně zlepšit váš pocit sebevědomí a kvalitu života. A právě zde přicházejí na řadu fazety. Fazety jsou tenké plátky keramiky, které se lepí na přední povrch zubů, čímž se vylepšuje jejich vzhled.

Upravit velikost, tvar, barvu nebo polohu předních zubů díky těmto kouzelným kouskům keramiky? Ano, je to možné. Může se to zdát trochu zázračné, ale já jsem to přesně tak zažila. Ať už jste nespokojeni s rovinou svého úsměvu, nebo si jen přejete vylepšit jeho celkový vzhled, fazety vám mohou napomoci dosáhnout toho, co si přejete.

V jakých případech využít fazety?

Chcete-li vědět, jestli jsou fazety pro vás to pravé, měli byste se tázat, co vás na vašem úsměvu vlastně trápí. Já jsem se například chtěla zbavit odstínu své přední dvojice, který se mi po letech pití kávy a červeného vína začal zdát příliš tmavý.

Moje kamarádka Petra, na druhou stranu, měla problém se zoubky příliš malými a plochými na svůj vkus. Máte-li podobné obavy, nebo se naopak potýkáte s jizvami, chybějícími kousky zubů, prasklinami, nebo nerovnostmi, fazety jsou řešením, jak dosáhnout dokonalého úsměvu, který jste si vždy přáli.

Proces nanesení fazet

Možná se ptáte, jak vlastně tento proces funguje? První krokem je návštěva zubaře, kde se konzultují vaše představy o tom, jak by měly vypadat vaše nové zuby. Pak zubař použije speciální barvu na vaše zuby, aby dokázal stanovit, jak mnoho smaltu bude muset být odstraněno, aby se mohly fazety správně umístit.

Ve druhé fázi zubař odebere potřebné množství smaltu a na zuby se nalepí dočasné fazety. Já si jasně pamatuji ten pocit, když jsem z křesla vstala s těmi dočasnými fazetami. Bylo to úplně jiné, ale zároveň vzrušující.

Asi za dva týdny přijdou definitivní fazety - ty už jsou vyrobeny v zubní laboratoři na míru pro vás. Pak už jen následuje, očekávaný okamžik - nastavení těchto nových, nádherných fazet na vaše zuby. Měla jsem pocit, že se mi život mění před očima.

Život s fazetami

Je pravdou, že život s fazetami se trochu mění. Ale to spíše k lepšímu. Vím, že to zní divně, ale já se teď usmívám mnohem více a myslím, že to má vliv na to, jak se cítím každý den. Jsem spokojená a sebevědomá.

Je však důležité vědět, že k životu s fazetami patří pečlivější ústní hygiena a pravidelné kontroly u zubaře. Ale tak to je i bez fazet, že? A je vůbec něco jako 'příliš často čistit zuby'?

Abychom nedělali z fazet něco, co mění životy jen k lepšímu, je potřeba připomenout pár skutečností. Atypická strava může být pro ty s fazetami vyšším rizikem - křupavé brambůrky, tvrdé ořechy nebo led mohou fazety poškodit.

Existuje také riziko, že se fazety mohou začít odlupovat nebo vám mohou spadnout. Ale pokud jsou správně nalepeny a vy se o ně dobře staráte, tak by vás tyto problémy neměly potkat.

Uvědomuji si, že to může znít strašidelně, ale pevně věřím, že pokud se rozhodnete pro fazety, nebudete litovat. Mě osobně fazety změnily život. Dnes už nemusím přemýšlet, jestli se mi na fotce bude líbit můj úsměv, mám totiž o jednu starost méně.

Teď, když už mám fazety, tak si také více všímám úsměvu ostatních a koukám, jestli nepoznám, kdo má také fazety. Pavel (můj manžel), sice tvrdí, že to je proto, že mi to hlavou nejde, ale já se s tím nesmířím. Takže příště, když vás potkám a budu koukat na váš úsměv, možná se jen snažím zjistit, jestli máte fazety!

Ještě jedna věc týkající se života s fazetami, kterou bych ráda zmínila. Možná jste si uvědomili, že jsem nepsala nic o mém malém psíkovi Brunovi. To není žádnou náhodou. Bruno, na rozdíl od Pavla, se absolutně nezajímá o mé nové zuby. Jeho jediný zájem spočívá v tom, jestli mi fazety zabrání v tom, abych mu mohla dát kousíček svého oběda.

A ne, nãočky, není to tak. Udělala jsem test a můj žvýkací aparát funguje tak, jak má. Takže samozřejmě, že i s fazetami můžu Brunovi podávat občasné mlsání bez problémů!

Zkrátka a dobře, pokud jste se dočetli až sem, mohli byste mít pocit, že to chci na vás všechno hodit. Ale já vám opravdu chci jen říct, že život s fazetami je úžasný. Je to cesta k sebevědomí, radosti a kráse. Tak co si to zkusit?

Přidat komentář