5 mýtů o zubních fazetách, které musíte přestat věřit

5 mýtů o zubních fazetách, které musíte přestat věřit

Zubní fazety jsou jen pro celebrity

Prvním mýtem, který musíme vyvrátit, je názor, že zubní fazety jsou výsadou jen slavných a bohatých lidí. Přiznávám, že jsem tento mýtus také považoval za pravdu. Jednou jsem se potkal se skvělou dámou, se zářivým úsměvem. Byla to obyčejná prodavačka v malém obchodě na rohu. Při našem povídání jsem zvědavě pozoroval její úsměv a nechal se unášet jeho krásou. Když jsem se zeptal, zda jsou její zuby její, se smíchem odhalila tajemství: měla zubní fazety. Toto mě přivedlo k zjištění, že zubní fazety nejsou jen pro celebrity. Jde o dostupné estetické řešení pro každého, kdo chce mít krásný úsměv.

Často nás odradí cena, ale musíme si uvědomit, že to není náklad na jednorázovou věc, ale dlouhodobá investice do našeho zdraví a sebevědomí. A navíc, zubní ordinace dnes nabízejí řadu možností financování a splátkových plánů.

Fazety zničí vaše skutečné zuby

Další mýtus, který zaslouží naši pozornost, je, že zubní fazety zničí vaše skutečné zuby. To je nedorozumění, které mě vážně rozesmálo. Zuby jsou před aplikací fazet lehce obrušovány, aby vytvořily prostor pro fazetu, ale tato procedura nijak zvlášť neohrožuje strukturu zubu. Spíše naopak, fazety mohou chránit zub před dalším poškozením a předcházet výskytu kazů nebo zánětu dásní.

Přesto je dobré si uvědomit, že pokud se pro fazety rozhodnete, budete na tomto řešení závislí na doživotí. Pokud by se vám někdy fazeta ulomila nebo byste si ji chtěli odstranit, budete muset nahradit novou. Neexistuje cesta zpět k přirozenému zubu.

Údržba fazet je náročná

Jakmile se zmíníme o údržbě fazet, mnohé osoby automaticky cítí strach a nepohodlí. Mýtem je, že údržba fazet je náročná. Naprosto souhlasím s tím, že ve všem, co děláme pro naše zdraví a krásu, vyžadujeme určitou disciplínu. Ale údržba fazet je vlastně stejná jako u přirozených zubů.

Musíte si čistit zuby dvakrát denně, pravidelně navštěvovat zubaře, vyhýbat se tvrdým potravinám a nápojům či cigaretám, které by mohly poznamenat barvu fazet. Jinak je ale údržba fazet absolutně stejná jako údržba přirozených zubů. No řekněte, to snad není náročné, že?

Zubní fazety jsou pro každého

A konečně, každý může mít zubní fazety, že? Ó, jak bych si to přál! Ale nemůžeme ignorovat skutečnost, že ne každý je vhodným kandidátem pro zubní fazety. Pro některé lidi mohou být fazety skvělým řešením, ale pro jiné ne.

Fazety jsou výborné pro lidi s odlomenými, odíranými, nepravidelně tvarovanými nebo silně zabarvenými zuby. Nicméně, pokud máte silné kazové postižení, periodontitidu nebo třeba bruxismus (nenávratný stav škrcení a skřípání zubů), fazety pro vás nebudou vhodné. V takovém případě je důležité konzultovat jiné možnosti s odborníkem.

Takže, doufám, že jsem vám pomohl odhalit pravdu za těmito mýty o zubních fazetách. Vždy pamatujte, že informace je klíčem ke krásnému úsměvu. A teď, s touto novou moudrostí, si myslím, že je čas se rozloučit. Ne, nebojte se, nebudu vám říkat sbohem, ale... "Uvidíme se u zubaře!"

Přidat komentář